Divadlo na Šantovce v podvečer dne 10.6.2017 připomínalo spíše Tančící dům v Praze. Kdybyste se tento den zaměřili na budovu divadla, jinak nehybně a důstojně stojící, určitě byste zaznamenali, jak se vlní do rytmu. Bodejť by ne, v pět hodin odpoledne ji k tanci vyzvalo 331 Dance Studio Olomouc. Premiéra to byla pro obě strany.

331 Dance Studio Olomouc oslavilo svůj celoroční úspěch

Někdo by svůj úspěch oslavil bouchnutím šampaňského, někdo by šel na večírek… tanečníci z 331 Dance Studia Olomouc šli ale svůj celoroční úspěch (o něm později) oslavit do divadla.Ne jako diváci, kteří tiše sledují hru a natahují uši, rovnou se postavili na divadelní prkna. Ta se roztřásla pod kroky tanečních stylů Street Dance a Contemporary Dance.

Pod nálepkou „331 Dance Show“ se poté na prknech vystřídali nadšení tanečníci různých věkových kategorií, aby ukázali, co všechno se během roku naučili. A zážitek to pro ně byl velký. Samozřejmě, že mohli Dancehall, Hip hop, Mtv Dancenebo House Dance zatančit někde v tělocvičně nebo hale, ale jedině divadlo mohlo vykouzlit tak slavnostní atmosféru. Jako hvězdy zazářili ten den všichni.

Nabitý 90minutový taneční program bavil diváky

Všechny taneční týmy, malí i velcí tanečníci bavili diváky olomouckého Divadla na Šantovce více než 90 minut. Bujarý a nekončící potlesk poukázal na fakt, že pro mnohé z nich to bylo málo. Bohužel se ale více do programu nevešlo. Divákům tak nezbylo nic jiného, než si do bolesti roztleskat ruce, utřít slzu na krajíčku a těšit se na to, čím tanečníci překvapí příště.

Vždyť v jednom okamžiku měli možnost shlédnout mix všeho, co se v tanečním studiu událo během uplynulého roku. Mimo jiné i soutěžní představení s názvem Andělé, Harley Quinn, Phone Call, Transformers 2k17, Party Monkeys, 33 a jedno strašidlo a mnohá další. A možná se někteří z diváků právě v tento podvečer rozhodli konečně se přihlásit do některého z tanečních kurzů, kterých pro nacházející taneční sezónu 331 Dance Studio Olomouc vypisuje celkem 15.

Ať tak či tak zážitek to nebyl jen pro diváky, kteří svůj velký zájem ukázali totálně vyprodaným divadlem, ale i pro samotné tanečníky. Většina z nich se na prknech, která znamenají svět, ocitla úplně poprvé.

Může se do divadla v teplákovce?  

Jen málokomu se poštěstí mít hlučnou a bujarou párty na tak netradičním místě, jakým je divadlo.  331 Dance Studio Olomoucse ale rozhodlo tanec oslavit tancem právě tam. Možná, že si na úspěch z uběhlé sezóny přiťukli i sklenkou, předtím nebo potom. Hlavně se ale rozhodli ukázat, zač je tomu tanec. A slavit bylo co. Ukončená taneční sezóna se nesla v medailovém duchu.

A jestli vám někdo bude tvrdit, že do divadla se v teplákovce nesmí…tak má pravdu. Tedy až na výjimku. V den D do divadla v teplákovce naběhli téměř všichni tanečníci. Taneční týmy Mini Stars, Mini Monkeys, Lil´Gangstas, Lil´Heroes, Flavaz, Groovz, Warriorz a Swaggaz. Ti všichni měli možná trému, nedočkavostí možná nemohli ani dospat, ale všichni si sobotní podvečer náramně užili.

A co vy? Přijmete výzvu k tanci?

Při pohledu na všechny ty skvělé taneční choreografie určitě nejednomu divákovi v hlavě utkvěla myšlenka: „Co já a tanec? “ Toť otázka! Co vy? Proč jen sedíte v diváckém hledišti? Proč jen čtete tento článek? Proč nejste tím, o kom se tady zrovna píše? Nadšeným tanečníkem Hip Hopu, Dancehallu, MTV Dance, Poppingu?

Dosud vám chyběla kuráž přihlásit se na kurz tance? Chcete vybít nadbytečnou energii? Rádi byste navázali nové kontakty? Chcete patřit do tančení rodiny? Není nic lehčího, než udělat první taneční krok…krok do 331 Dance Studia Olomouc. Ten ostatně už učinilo více než 200 tanečníků a tanečnic, které zkrátka nebavilo jen tak sedět doma.

Více informací o zápisu do 331 Dance Studia Olomouc najdete na www.331.cz/zapis.