Malé i střední firmy často řeší, jak a na čem ušetřit. Nákupčí často tráví mnoho a mnoho hodin projížděním ceníků dodavatelů a snaží se vybrat co nejlevnější kancelářský papír, spotřební materiál ale i materiál pro další výrobu. Někdy se ale stává, že firma není schopna dosáhnout na množstevní slevu, protože zkrátka nepotřebuje takové množství materiálu, kterým je podmíněno získání slevy a nebo chce firma nakoupit jen jednorázově ale získání slevy je podmíněno opakovanými nákupy. Co si pak počít? Čekat na slevy firmy nenmohou, materiál totiž potřebují ihned. Naštěstí existují společnosti, které nabízejí hromadné nákupy. Jsou to firmy, které sdružují poptávky dalších firem a pak hromadně nakupují zboží od dodavatelů.

Tím se dostávají na luxusní ceny, na které by jinak samotné firmy nikdy nedosáhly. Výhodou je také kratší doba dodání – protože tyto společnosti nakupují od dodavatelů často a pravidelně, mají díky tomu nasmlouvané mnohem lepší podmínky dodání, které bývají často až poloviční, oproti běžným termínům dodávky. Některé společnosti dokonce nabízejí služby v oblasti hlídání skladových zásob – díky tomu ušetříte náklady v oblasti personální. Společnost se vám stará administrativně o stav skladu – vy si pouze stanovíte, kolik kusů od daného materiálu chcete minimálně držet skladem a firma se vám pak jen stará o to, aby pod daný počet nikdy počet kusů materiálu neklesl. Díky tomu svůj cenný čas můžete věnovat důležitým věcem, na kterých vaše společnost stojí a které vydělávají. V jakémkoliv podnikání je jedním z prvořadých předpokladů úspěšnosti minimalizování veškerých nákladů. Platí to pro všechny společnosti bez ohledu na jejich velikost či zaměření podnikatelské činnosti. Jednou z oblastí, na které se dá hodně ušetřit, je logistika a s ní spojená administrativa. Zejména v případě nákupního procesu, přepravy, doplňování uskladněných zásob, se jedná o náklady, které lze výrazně snížit.

V zahraničí najdete poměrně dost firem, které vám podobné služby nabídnout. U nás v ČR je jedna jediná firma, která v tomto odvětví působí, a tou je Zotcone a.s.. Viz jejich web www.zotcone.cz. Do Olomoucka se rozšiřuje po již úspěšně dokončených projektech ve středních a západních Čechách