Zakládáte si na tom, aby vaše bydlení odpovídalo nejnovějším trendům? A jak je to dlouho, co jste naposledy malovali? Vzhledem k tomu, že stěny tvoří podstatnou část pohledové plochy, byste je neměli zanedbávat. Navíc máte příležitost k tomu, abyste své domácnosti vdechli nový život. Se svěží zelenou, která byla společností Pantone Color Institute vyhlášena barvou roku 2017, vám to půjde snadno. „Greenery“, jak zní její anglický název, evokuje barvu první jarní trávy a čerstvého hrášku. Je zářivá, energická i uklidňující.

Greenery okamžitě upoutala bytové designéry, architekty a módní návrháře. Svěží zelená se začala objevovat i v segmentech zboží, kde by ji čekal jen málokdo. Uznejte sami, že domácí spotřebiče v zářivě zeleném odstínu nejsou zrovna standardem. Nicméně vypadají neotřele a umocňují celkový dojem z takto laděného interiéru.

Přestože se vám trendy zelená líbí, snažte se zachovat jistou střídmost. Pokud vás napadlo, že skočíte do nejbližšího obchodu s barvami, koupíte pořádný kýbl a zahalíte byt do zeleného hábitu, zadržte. Profesionální malíři a natěrači Olomouc z řemeslnického cechu EKOMPLEX upozorňují, že s takto energickým tónem je třeba zacházet opatrně. Skvělého výsledku dosáhnete jen tehdy, když budete svěží zelenou používat s rozvahou a citem pro detail.

Vymalovat všechny stěny v místnosti není dobrý nápad. Malíři Olomouc doporučují svěží zelenou jako dominantní barvu doplněnou o čistě bílou a případně další odstín zelené. Celkový dojem umocníte vhodně zvolenými dekoracemi, samozřejmě v zelené barvě.

V „greenery interiéru“ však nemusí převládat zelená barva. Další možností je nadvláda elegantní bílé, kterou místy doplní zelené prvky. Mohou to být textilie, ale také rostliny. Velmi žádané jsou tzv. zelené stěny.

Budete-li se držet při zemi, podaří se vám vytvořit neokoukaný, energií nabitý interiér, který vás bude bavit hodně dlouho.